Szóste miejsca z drużynami florecistek i florecistów to najlepsze wyniki reprezentantów Poznańskich klubów w Mistrzostwach Europy w Szermierce, które zakończyły się we francuskim Antony. Zajęli je Julia Walczyk-Klimaszyk, Hanna Łyczbińska i Jan Nowak. Biało-czerwoni wrócili z dwoma medalami, srebrnym florecisty Andrzeja Rządkowskiego i brązowym szpadzistki Alicji Klasik.
Dwa lata temu polskie (poznańskie) florecistki wróciły z dwoma medalami. Indywidualnie Julia Walczyk Klimaszyk (KU AZS UAM) zajęła trzecie miejsce, a z drużyną, w której były też Hanna Łyczbińska (KU AZS UAM) oraz Martyna Jelińska i Martyna Synoradzka z AZS AWF wywalczyły wicemistrzostwo Starego Kontynentu.
W tym roku w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy znalazło się czworo poznańskich florecistów. W turniejach indywidualnych nikomu z tej czwórki nie udało się zakwalifikować do czołowej ósemki.
Lepiej było w turniejach drużynowych. Polaki, w składzie: Marta Jakubowska, Julia Walczyk-Klimaszyk, Hanna Łyczbińska i Amelia Olszewska zaczęły od zwycięstwa nad Rumunią 45:40), następnie w ćwierćfinale zmierzyły się z późniejszymi mistrzyniami Europy Włoszkami przegrywając 27:45. W walce o miejsca 5-8 pokonały Węgierki 45:40, ale w pojedynku o 5. lokatę uległy 34:45 Niemkom. I zakończyły mistrzostwa na 6. miejscu.
Floreciści też zajęli 6. lokatę. Walcząc w składzie: Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Leszek Rajski i Jan Nowak pokonali na otwarcie turnieju drużynę Izraela 45:29. W kolejnej rundzie przegrali z Rosjanami 36:45. Pozostała walka o 5. miejsce. Wygrana z Wielką Brytanią dawała na to szansę, ale w decydującym spotkaniu biało-czerwoni przegrali 39:45 z Węgrami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze