Mecz o piłkarski Superpuchar Polski pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze odbędzie się na Enea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Taką decyzje podjął Polski Związek Piłki Nożnej. Wyznaczył także datę, to czwartek, 16 lipca o godzinie 20.45. Tego dnia zatem Kolejorz zainauguruje nowy sezon.
Nie we Wrocławiu, jak pierwotnie planowała Komisja Spraw nagłych PZPN, a w Poznaniu odbędzie się mecz pomiędzy mistrzem Polski, a zdobywcą Pucharu Polski, czyli spotkanie o Superpuchar Polski.
Przypomnijmy, zarówno obydwa kluby, jak i ich kibice negatywnie odniosły się do pierwotnych planów. Postanowiono jednak trzymać się tradycji, gospodarzem meczu o pierwsze w nowym sezonie trofeum będzie aktualny mistrza Polski, czyli Lech Poznań.
Dla podopiecznych Nielsa Frederiksena (podobnie, jak dla drużyny Górnika) będzie to zatem generalny sprawdzian przed pierwszym spotkaniem drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Lechici rywalizację na europejskich stadionach rozpoczną bowiem 21 lipca starciem z duńskim Aarhus (Górnik z kolei zagra w Stambule z Fenerbahce).
Rok temu piłkarzom Lecha Poznan nie udało się sięgnąć po to trofeum. W meczu o Superpuchar zagrali z Legią warszawa i na Enea Stadionie (13 lipca 2025) przegrali 1:2. Bramki zdobyli, dla Legii Paweł Wszołek i Ilia Szkuryn, a dla Kolejorza w 81. minucie Filip Szymczak. Spotkanie w z trybun poznańskiego stadionu obejrzało 40 368 kibiców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze