Przy ul Armii Poznań 15 w Poznaniu trwa budowa nowego kompleksu sportowego typu Orlik. Nowego, bo ten, który był tam do tej pory wymagał już gruntownej modernizacji. Murawa zostanie wymieniona na nową, ale oprócz pełnowymiarowego boiska piłkarskiego będą tam tez boisko wielofunkcyjne oraz kort tenisowy.
Inwestycja przy poznańskiej Cytadeli zyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu budowy kompleksów sportowych Orlik. W ramach zadania powstaną:
Obiekt będzie więc spełniał oczekiwania nie tylko sympatyków piłki nożnej, jak to było do tej pory.
Na nowych boiskach prowadzone będą nie tylko zajęcia wychowania fizycznego uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Korzystać z nich będą mogły również związki i organizacje sportowe posiadające w swoich strukturach system szkolenia młodzieży, a także okoliczni mieszkańcy, dzieci i młodzież
Reklama
– zapewnia Marcin Gołek, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.
Rozbiórkę istniejącego boiska wielofunkcyjnego już zakończono. Rozpoczęto wykonywanie podbudowy pod nową nawierzchnię.
Trwają również roboty rozbiórkowe na boisku tenisowym oraz boisku piłkarskim. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do realizacji kolejnego etapu inwestycji, obejmującego budowę podbudów pod nowe nawierzchnie sportowe oraz wymianę oświetlenia
– mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze