Władze Warty Poznań S.A. wraz z trenerem Maciejem Tokarczykiem pracują nad kształtem zespołu, który w sezonie 2026/2027 powalczy w Betclic 1. Lidze. Kilku piłkarzom już podziękowano, z innymi trwają rozmowy nad przedłużeniem umów.
Sezon 2025/2026 był dla Warty Poznań wyjątkowy. Drużyna po latach tułaczki wróciła do gry na obiekcie POSIR przy Drodze Dębińskiej. Ponadto po dwóch sezonach, w których notowano spadek, wreszcie kibice Zielonych doczekali sie awansu. Zespół zbudowany przez Macieja Tokarczyka wywalczył bezpośredni awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Teraz młodą drużynę czekają zmiany kadrowe. Z jednej strony po autorów sukcesu chce sięgnąć wiele innych klubów, z drugiej zaś Duma Wildy potrzebuje solidnych wzmocnień kadrowych, stąd obecnie prowadzone są rozmowy.
Jedynym nowym piłkarzem jest na dzisiaj 19-letni pomocnik Jakub Kendzia. Pochodzący z Poznania gracz wraca do stolicy Wielkopolski po krótkiej przygodzie z drużyną ze Stalowej Woli.
W przyszłym sezonie zielonych trykotów nie założą:
Znane są też nazwiska kilku piłkarzy, którzy na pewno w Warcie zostają.To:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze