Reklama

Ośmiu piłkarzy Warty Poznań na pewno zostaje na kolejny sezon. Są i odejścia

Władze Warty Poznań S.A. wraz z trenerem Maciejem Tokarczykiem pracują nad kształtem zespołu, który w sezonie 2026/2027 powalczy w Betclic 1. Lidze. Kilku piłkarzom już podziękowano, z innymi trwają rozmowy nad przedłużeniem umów.

 

Pora się pożegnać

Sezon 2025/2026 był dla Warty Poznań wyjątkowy. Drużyna po latach tułaczki wróciła do gry na obiekcie POSIR przy Drodze Dębińskiej. Ponadto po dwóch sezonach, w których notowano spadek, wreszcie kibice Zielonych doczekali sie awansu. Zespół zbudowany przez Macieja Tokarczyka wywalczył bezpośredni awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Teraz młodą drużynę czekają zmiany kadrowe. Z jednej strony po autorów sukcesu chce sięgnąć wiele innych klubów, z drugiej zaś Duma Wildy potrzebuje solidnych wzmocnień kadrowych, stąd obecnie prowadzone są  rozmowy.

Reklama

Jedynym nowym piłkarzem jest na dzisiaj 19-letni pomocnik Jakub Kendzia. Pochodzący z Poznania gracz wraca do stolicy Wielkopolski po krótkiej przygodzie z drużyną ze Stalowej Woli.  

W przyszłym sezonie zielonych trykotów nie założą:

  • Karol Dziedzic (powrót z wypożyczenia do Wisły Kraków)
  • Kacper Szymanek (powrót z wypożyczenia do Motoru Lublin)
  • Filip Waluś
  • Szymon Michalski

Znane są też nazwiska kilku piłkarzy, którzy na pewno w Warcie zostają.To:

  • Jan Niedzielski (kontrakt na dwa lata)
  • Kacper Rychter (kontrakt na rok)
  • Marcel Stefaniak
  • Michał Smoczyński
  • Mateusz Stanek
  • Tomasz Wojcinowicz (leczy kontuzję)
  • Paweł Kwiatkowski (do grudnia na wypożyczeniu z Widzewa Łódź)
  • Patryk Kusztal (na wypożyczeniu z Zagłębia Lubin).

 


Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 20:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości