1 lipca - to data powrotu z urlopów piłkarek Lecha Poznań UAM i oficjalnego rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu. Podopieczne Alicji Zając mają w planach rozegranie czterech meczów kontrolnych, w tym z Herthą Berlin.
Piłkarki Lecha Poznań w zakończonym niedawno sezonie debiutowały na najwyższym poziomie rozgrywek. Rywalizację w Orlen Ekstralidze zakończyły na 8. miejscu. Teraz myślą już o kolejnej kampanii, która rozpocznie się 1 sierpnia.
Sztab szkoleniowy pod kierownictwem Alicji Zając dzień pierwszego spotkania po urlopach wyznaczył 1 lipca. Do tego dnia piłkarki dostały indywidualne plany treningowe. Drużyna przejdzie też badania medyczne oraz testy wydolnościowe. Potem rozpoczną się już jednostki treningowe. Miejscem zajęć będzie boisko przy ul. Zagajnikowej. Drugim etapem przygotowań będzie zgrupowanie w Kolonii Łobudzice (13-18 lipca).
W trakcie tych intensywnych przygotowań sztab szkoleniowy zaplanował cztery sparingi, m.in. z Herthą Berlin.
Trwa budowa zespołu na sezon 2026/2027. Umowę jako pierwsza przedłużyła bramkarka Jagoda Sapor, następna były Małgorzata Poniedziałek, Lena oraz Aleksandra Figura, W drużynie zostają kadrowiczki Oliwia Związek, Małgorzata Rogus i Julia Przybył. Zakontraktowano też nowe piłkarki:
Doszło tez do kilku pożegnań. Szeregi Lecha Poznań UAM opuściły: Dominika Kubka, Zofia Porada, Zofia Wojciechowska oraz Sandra Zimoch.
1 lipca - powrót do treningów
7-10 lipca - testy i badania
11 lipca - sparing z Polonią Środa Wielkopolska (Środa Wielkopolska)
13-18 lipca - zgrupowanie w Kolonii Łobudzice
18 lipca - sparing z Medykiem Konin (Konin)
24 lipca - sparing z Herthą Berlin (Berlin)
25 lipca - sparing z AKS SMS Łódź (Poznań)
1-2 sierpnia - start Orlen Ekstraligi
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze