Reklama

Magda Linette zagra z Mają Chwalińską, Gina Feistel w ćwierćfinale

Magda Linette (AZS Poznań) zagra z Maja Chwalińską. Mecz odbędzie się w ramach pokazowych rozgrywek The Boodles Tennis. Z Kolei Gina Feistel z Grunwaldu Poznan awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi ITF W50 RokitkiPark Open rozgrywanego w Gdańsku.

Organizatorzy pokazowych rozgrywek  The Boodles Tennis - międzynarodowego turnieju, który odbywa się w Stoke Park w Buckinghamshire w Anglii poinformowali, że w ostatnim spotkaniu dnia zmierzą się Magda Linette i Maja Chwalińska. Wcześniej na kort wyjdą Bautista Agut i Mpetshi Perricard, a po nich Stefanos Tsitsipas i Dino Prižmić. Pokazowe mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, przy remisie 1-1 w setach będzie super tie-break, do 10 wygranych punktów. Dla naszych tenisistek będzie to przetarcie przez rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym Wimbledonem. 

Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej trwa turnieju rangi ITF W50 RokitkiPark Open. Zawodniczki z poznańskich klubów nie zdołały w komplecie awansować do ćwierćfinału. Amelię Paszun (AZS Poznań) wyeliminowała Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa) wygrywając 6:4, 2:6, 6:0.

Reklama

Awans wywalczyła natomiast Gna Feistel. Tenisistka Grunwaldu Poznań wygrała po trzyipółgodzinnej walce z rozstawioną z numerem czwartym Ralucę Georgiane Serban z Cypru 6:4, 6:7 (5-7), 6:3. Polka sześciokrotnie traciła swoje podanie, ale rywalkę udało jej się przełamać osiem razy. Rozegrały w sumie 208 punktów, a nieznacznie więcej wygrała z nich Gina 106-102.

To był bardzo, bardzo trudny mecz i dużo walki dosłownie o każdą piłkę. Mógł się skończyć w dwóch setach, ale zabrakło w sumie jednego punktu. Obie zagrałyśmy niesamowicie dobry mecz, a znamy się bardzo dobrze, właściwie na pamięć, bo jesteśmy dobrymi koleżankami. To było nasze czwarte spotkanie i wszystkie to były długie trzysetówki. Zawsze są to wyczerpujące mecze nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. Teraz musze się szybko zregenerować przed jutrzejszym ćwierćfinałem

Reklama

– powiedziała Gina, córka byłej tenisistki z Sopotu Magdaleny Mróz-Feistel.

W ćwierćfinale Gina zmierzy się z Darią Kuczer, która pokonała Węgierką Amarisą Kiarą Toth 6:2, 1:6, 7:5.

Na pewno nie będzie łatwo, bo Daria też jest bardzo waleczną dziewczyną. Swój mecz dzisiaj skończyła dużo wcześniej ode mnie, ale podczas mojego grała jeszcze debla w tym upale także też musi być trochę zmęczona. Także mamy równe szanse jutro i zobaczymy, która z nas wygra

- przyznała Gina Feistel.


Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 08:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości