Reklama

Antonio Milić odchodzi z Lecha Poznań. Będzie oficjalne pożegnanie z kibicami

Każda historia ma swój koniec. Szeregi Lecha Poznań po ponad pięciu latach opuści Antonio Milić. Chorwat z Kolejorzem wywalczył trzy tytuły mistrza Polski, nie doszedł jednak do porozumienia z władzami klubu na temat dalszej współpracy. Dziś ten rozdział dobiegł końca.

Pewna epoka dobiegła końca

Tego można było się spodziewać, po zakontraktowaniu Terry'ego Yagbe, jasnym stało się, że przyszłość Antonio Milicia w Lechu Poznań wisi na włosku. Rozmowy z Chorwatem były trudne, finalnie klub nie doszedł do porozumienia z zawodnikiem, któremu oferowano kolejny kontrakt na dwa lata. Defensor kuszony jest ofertami z krajów arabskich i taki najpewniej obierze kierunek, zaś jego kontrakt z mistrzem Polski wygaśnie wraz z 30 czerwca 2026 roku.
32-latek w Poznaniu grał przez 5,5 roku. W trakcie tej przygody wywalczył z drużyną trzy tytuły mistrza Polski na stałe zapisując się w annałach Kolejorza. Obrońca pomógł także w awansie do historycznego ćwierćfinału Ligi Konferencji.

Bardzo dziękujemy Antonio za reprezentowanie niebiesko-białych barw. Był to jeden z liderów w naszej szatni, a także na boisku, gdzie dawał ogromne doświadczenie szczególnie w grze defensywnej. Odchodzi od nas zawodnik utytułowany, który był przy wszystkich naszych ostatnich sukcesach. Dzisiaj się rozstajemy, takie jest piłkarskie życie, zdecydowaliśmy o pójściu inną drogą. Toni będzie jednak zawsze niezwykle mile widziany na Enea Stadionie przy Bułgarskiej

Reklama

- powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Rozstanie z 32-latkiem oznacza koniec pewnego rozdziału w defensywie poznańskiego zespołu. Popularny Tonio związał się z klubem zimą sezonu 2020/2021. Bardzo szybko stał się filarem drużyny, sprawnie zarządzając defensywą. W niebiesko-białych barwach rozegrał 179 meczów i zdobył 11 bramek.

Oficjalne pożegnanie Chorwata nastąpi podczas spotkania o Superpuchar Polski. Mecz o pierwsze trofeum w tym sezonie Lechici rozegrają już 16/07 na stadionie przy Bułgarskiej. Mistrzowie Polski zmierzą się wówczas z Górnikiem Zabrze.  

Reklama

 


Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/06/2026 14:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości