Reklama

Znakomity wynik w Zagrzebiu. Paweł Fajdek tak daleko nie rzucił młotem od 2022 roku

Znakomity wynik Pawła Fajdka. Młociarz AZS-u Poznań podczas mityngu w Zagrzebiu, Memoriale Borisa Hanžekovicia rzucił 81.89 m. To jego najlepszy wynik od mistrzostw świata w 2022 roku, kiedy to rezultatem 81.98 zdobył złoty medal.

Paweł Fajdek z pięciu prób zaliczył trzy. Zaczął konkurs od odległości 77.60 m. Kolejna próba była jeszcze słabsza, bo młot wylądował na 76.63 m. Potem dwie próby były spalone. Ostatni rzut okazał się tym, który nie tylko dał mu zwycięstwo, ale odnotowany został we wszystkich światowych zestawieniach. Wynik 81.89 to czwarty w tym roku rezultat na świecie, trzeci w Europie i najdalszy rzut młociarza AZS-u Poznań od czterech lat. 

W Zagrzebiu wystartował także Wojciech Nowicki. W najlepszym rzucie uzyskał odległość 72.79, co pozwoliło mu zająć 10. miejsce. 

Reklama

Konkurs rzutu młotem w Zagrzebiu stał na bardzo wysokim poziomie. Czterech zawodników przerzuciło 80 metrów, łącznie oddano aż 12 rzutów powyżej 80 metrów. Co ciekawe, Węgier Bence Halasz aż sześciokrotnie rzucił powyżej 80 metrów, a zajął czwarte miejsce. 

Już w najbliższą niedzielę (28 czerwca) Pawła Fajdka oraz Wojciecha Nowickiego będzie można zobaczyć w Poznaniu podczas Memoriału Czesława Cybulskiego. 


Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości