Nowe boisko do hokeja na trawie w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej gotowe, władze Uczelni podały właśnie datę jego oficjalnego otwarcia. Nastąpi ono już w najbliższą sobotę, 27 czerwca o godzinie 11.00, a gościem specjalnym będzie Jakub Rutnicki, minister sportu i turystyki.
Przebudowa boiska w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej rozpoczęła się pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Koszt tej inwestycji to ponad siedem milionów złotych, z czego 2,8 mln pochodzi z Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu". Wymieniona została nie tylko nawierzchnia.
Nowe będzie nie tylko boisko, ale i wszystko wokół niego. Nowa trybuna, nowa tablica wyników, ławki rezerwowych, ławki sędziowskie, nowe oświetlenie, nagłośnienie, nowe bramki
Reklama
- wyliczał kilka miesięcy temu Łukasz Kalupa, Kanclerz Politechniki Poznańskiej.
Modernizację właśnie zakończono, boisko jest gotowe. Jego uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, 27 czerwca, czyli dokładnie na miesiąc przed inauguracją Mistrzostw Europy U21 Dywizji II w hokeju na trawie mężczyzn. Nowy plac gry z całym zapleczem posiada bowiem certyfikat FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja) na poziomie Global, może więc być areną oficjalnych meczów i turniejów międzynarodowych.
W Mistrzostwach Europy U21 Dywizji II w hokeju na trawie mężczyzn, których gospodarzem będzie właśnie Poznań zagra sześć drużyn: Polska, Chorwacja, Włochy, Irlandia, Litwa i Ukraina. Stawką rywalizacji będzie awans do Dywizji I. Wywalczy go zwycięzca turnieju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
z tego co mi wiadomo tego dnia mamy mecz o trzecie miejsce grunwald warta na chwilę obecną kalendarium nie podaje godziny meczu chciałoby się być tu i tu zawłaszcza iż dzień po opuszczam na dobre miasto poznań dziękując za emocje sportowe 2026-06-23 posłowie; o już jest … to chyba przed południem to otwarcie
z tego co mi wiadomo tego dnia mamy mecz o trzecie miejsce grunwald warta na chwilę obecną kalendarium nie podaje godziny meczu chciałoby się być tu i tu zawłaszcza iż dzień po opuszczam na dobre miasto poznań dziękując za emocje sportowe 2026-06-23 posłowie; o już jest … to chyba przed południem to otwarcie