Polskie osady wioślarskie nie wywalczyli medali w ostatnich w tym sezonie zawodach z cyklu Pucharu Świata, które odbyła się w Lucernie. Najwyższe miejsce, piąte zajęła kobieca dwójka podwójna Julia Rogiewicz i Wiktoria Kalinowska. W regatach startowali także reprezentanci poznańskich klubów, ale byli poza finałami.
Rywalizacja w cyklu Pucharu Świata rozpoczęła się w tym sezonie w Sewilli, następne regaty odbyły się w Płowdiw, ale biało-czerwoni tam nie startowali. W Sewilli polskie osady popłynęły w pięciu finałach, a najlepsze były Wiktoria Kalinowska i Julia Rogiewicz, które zajęły 4. miejsce.
Także w Lucernie ta dwójka podwójna wypływała najlepszy rezultat dla reprezentacji Polski. Polki pokonały dystans w czasie 7.13,36. Zwyciężyły Holenderki (7.03,02) przed dwoma osadami z USA. Naszą osadę wyprzedziły jeszcze Irlandki.
W medalowych wyścigach popłynęła także czwórka bez sterniczki oraz męska ósemka. Czwórka w składzie Zuzanna Madaj, Kamila Jasińska, Anna Potrzuska i Weronika Ludwiczak (KW04 Poznań) zajęła ostatnie 6. miejsce z bardzo dużą stratę do zwyciężczyń. Do Amerykanek straciły prawie 30 sekund. Także w rywalizacji ósemek Polacy zakończyli finał na ostatnim, szóstym miejscu (5.49.28). Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli Holendrzy – 5.36,69 i Brytyjczycy – 5.36,93. Biało-czerwoni popłynęli w składzie: Bartłomiej Sopoński, Mikołaj Kulka, Filip Jędrzejczak, Paweł Janik, Szymon Tomiak, Kazmir Ziven Kujda, Emilian Jackowiak, Oskar Streich i sterniczka Julia Wiśniewska.
W Lucernie w składzie naszej reprezentacji doszło do kilku ważnych zmian. Poznański trener Aleksander Wojciechowski zdecydował, że Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski popłyną w czwórce podwójnej, zamieniając się miejscami w dwójce podwójnej z Konradem Domańskim i Jakubem Woźniakiem z KW04 Poznań. Ta dwójka nie zdołała awansować do finału, zajęła ostatecznie 12. miejsce.
O medal nie walczyła także zmieniona czwórka podwójna. Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Piotr Płomiński i Dominik Czaja zakończyli rywalizację na 9. miejscu. Słabo popłynęła też kobieca czwórka podwójna. Barbara Stępień, Anna Khlibenko, Zuzanna Lesner i Zuzanna Jasińska zajęły 8. lokatą (drugie w finale B, ale w ich wyścigu rywalizowały tylko trzy załogi). Warto zauważyć, że nie startowała w tych zawodach szlakowa tej osady Barbara Jęchorek. Wioślarka . Zmieniono także trenera reprezentacji Polski kobiet w wiosłach krótkich, Przemysława Koneckiego zastąpił Michał Kozłowski.
Z kolei męska czwórka bez sternika w składzie: Jerzy Kaczmarek (Posnania), Mateusz Wilangowski, Cezary Litka i Michał Szpakowski (Posnania) uplasowała się na 10. miejscu.
Na przełomie lipca i sierpnia we Włoszech odbędą się mistrzostwa Europy, a pod koniec sierpnia – mistrzostwa świata w Amsterdamie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze