Reklama

Eryk Wilga z medalem ME, seria czwartych miejsc Poznaniaków

W rumuńskim Pitesti zakończyły się Mistrzostwa Europy w Maratonie Kajakowym. Reprezentacja Polski wraca z nich z trzema medalami, dwoma złotymi w kategorii seniorów oraz brązowym w kategorii U23. wywalczył go Eryk Wilga z Warty Poznań. W naszej dziewięcioosobowej kadrze było aż sześcioro zawodników z poznańskich klubów.

Mistrzami Europy zostali zaliczani do faworytów kanadyjkarze Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora, a Borgieł złoty medal wywalczył także w jedynce na długim dystansie. 

W rywalizacji seniorek wystartowały dwie Polki, obydwie z AZS-u AWF-u Poznań. To Ewelina Antos i Agata Kowalak. Oprócz startu w jedynkach, pierwszy raz utworzyły dwójkę.

Konkurencja C-2 kobiet pojawi się w mistrzostwach Europy po raz pierwszy, dlatego oczywiście zdecydowaliśmy się zbudować osadę również na ten dystans. Agata wcześniej rozgrzeje się startem w short race wśród seniorek, choć na co dzień występuje jeszcze w młodzieżówce. Dziewczyny nie trenowały za wiele razem, ale zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Jeśli chodzi o Ewelinę, to też jest w dobrej dyspozycji

Reklama

– mówił przed zawodami Mateusz Rynkiewicz, trener reprezentacji Polski w maratonie kajakowym. 

Ewelina Antos i Agata Kowalak w rywalizacji kanadyjkowych dwójek zakończyły start tuż za podium, na 4. miejscu. Przegrały z dwoma duetami z Ukrainy oraz z osadą z Węgier. Indywidualnie Ewelina Antos na długom dystansie była siódma, a w finale "short race" zajęła 12.miejsce. Trzynasta była Kowalak. 

W gronie seniorów wystartowali także Aleksander Woronkiewicz i Igor Wyszkowski (obaj z AZS-u AWF-u Poznań) Co prawda obaj to wciąż młodzi zawodnicy, dla których priorytetem był tam start w kategorii U23, ale chcieli nabierać cennego doświadczenia w starszej kategorii. Wyszkowski w niedawnych Mistrzostwach Polski Seniorów zdobył brązowy medal na 5000 metrów. W K2 w Pitesti nie ukończyli jednak wyścigu.

Reklama

Eryk Wilga na podium

Dobrze w kategorii U23 popłynął Eryk Wilga, który niejednokrotnie potwierdzał już, że jest niezwykle mocnym zawodnikiem.

Eryk jest w dobrej formie i ostatnio naprawdę fajnie wyglądał na treningach. Myślę, że o jego występ nie trzeba się martwić

 zapewniał trener Rynkiewicz.

I tak się stało, chociaż kanadyjkarz Warty Poznań może czuć niedosyt. Po pierwszej pętli był na prowadzeniu, ale bardzo dużo stracił na drugim okrążeniu i w efekcie, chociaż na kolejnych pętlach miał najlepsze czasy, to całej straty nie zdołał odrobić. Wygrał Węgier Mihaly Pluzsik, a drugi był Portugalczyk Leonardo Barbosa. 

Reklama

Seria czwartych miejsc

Blisko medalu w U23 był kajakarz AZS AWF Poznań Igor Wyszkowski, który w kategorii U23 walkę zakończył na 4. miejscu. 

W Pitesti startowali również nasi juniorzy, czyli Paweł Kupś i Kacper Bartol. Obaj AZS AWF Poznań. W C2 zajęli czwarte miejsce, a indywidualnie Kupś był ósmy, a Bartol dziewiąty. 

 


Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości